Hedef Alanya Gazetesi

Antalya’da 442 bin 7 öğrenci karne aldı

Antalya’da 442 bin 7 öğrenci karne sevinci yaşadı. Öğrencilere karnelerini veren Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaz tatilinde çocukların bol bol kitap okumalarını isterken, teknolojinin esiri ve kölesi olmamalarını söyledi.

Antalya’da 442 bin 7 öğrenci karne aldı
09 Haziran 2017 - 13:52 'de eklendi

Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi İlkokulu’nda düzenlenen törende öğrenciler karnelerini aldı. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı sona ererken, törene Vali Münir Karaloğlu, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Tören öncesi Vali Karaloğlu, Arslan ve Keklik öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler verdi. Öğrencilere karnelerini veren Karaloğlu, çocuklardan kitap okumalarını ve teknolojinin esiri ve kölesi olmamalarını istedi.

Yorucu bir eğitim öğretim sezonun sonuna geldiklerini ifade eden Vali Münir Karaloğlu, “Ben hem öğrencilere hem öğretmenlere iyi tatiller diliyorum. Çocuklarımıza tavsiyemiz aktif olarak dinlenmeleri ve kitap okumaları ama çok fazla teknolojinin esiri ve kölesi olmadan Eylül ayında tekrar eğitim-öğretim sezonu başladığında daha zinde başlayacak şekilde okullarına gelmelerini arzu ediyoruz. Bütün çocuklarını gözlerinden öpüyorum. Başarılar diliyorum. Öğretmenlere teşekkür ediyorum. Yorucu bir sezonu bugün bitirmiş oldular” dedi.

Vali Münir Karaloğlu konuşmasının ardından okuldan ayrılırken, karne töreni okul öğrencilerinden oluşan halk oyunu gösterisiyle devam etti.

Arslan: “Veliler öğrencilerimizle kaliteli zaman geçirin”
Gösterinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, “Öğrendik, eğlendik, oynadık, arkadaşlıklar kurduk. Bazı arkadaşlarımız bu okulda 4 yılını tamamladılar ve başka bir okula geçiyorlar. Bu mutluluğu ve heyecanı sizlerle paylaşmak için buradayız. Bütün öğrencilerimiz hepsi ayrı ayrı çok başarılılar karnelerini gördüm. Hepsine teşekkür ediyorum. Yaz tatilinde öncelikle çok fazla kitap okumanızı ondan sonra velilere de tavsiyem tek tek öğrencilerimizle kaliteli zaman geçirmelerini istiyorum. Spor yapmalarını, yüzmelerini istiyoruz. Onlarla etkinlik yapmalarını istiyoruz. Çocuklar sizden uzak kaldılar. Lütfen onlar sıcak sevgi ve şefkatinizi gösterin diyorum. Hepinizi gelecek yıl dinlenmiş, zinde bir şekilde okula dönmenizi istiyorum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Beylikduzu Escort